Bachovky a malé děti

Pokud se setkávám s lidmi, kteří znají Bachovy esence, v minulosti s nimi přišli do osobního kontaktu, ve velké míře se tak jejich zkušenost odehrála u jejich nejmenších dětí. Ani já nejsem výjimkou a jedno z mých prvních setkání s Bachovkami se odehrálo před více jak patnácti lety, kdy jsem coby novopečená máma hledala pomoc pro moje novorozené miminko.
Velkou předností květové terapie je právě bezpečnost a účinnost napříč věkovým spektrem. Tedy, že esence nemají žádné limity ve věku uživatelů. Bezpečně je mohou užívat opravdu všichni, od miminek až po seniory. U nejmenších dětí je navíc velikou výhodou skutečnost, že na esence reagují většinou rychle, často okamžitě, po prvních dávkách. Energetické tělo malého děťátka oproti dospělým lidem nemá často ještě takové nánosy energií a je vnímavé i na nejjemnější působky a vibrace. V jisté rovině je opravdu jako nepopsaný list a proto i vibrační medicína (květové esence, homeopatie apod.) umí nádherně vyladit a poléčit emoce malých dětí.

Jak správně a jednoduše podávat esence těm nejmenším?

Připomínám, že Bachovy květové esence jsou energetické výluhy květů v podobě mateční tinktury a jsou určené k vnitřnímu použití, tedy polykání ústy.
Pro podávání našim maličkým dětem nabízím několik doporučení a tipů:

💧1. Pokud chcete esence pro své miminko, je vhodné připravit je v bezalkoholové verzi (místo alkoholu jsou konzervované glycerinem)
💧2. Miminka není nutné trápit lžičkou či podáváním kapek kapátkem do pusinky, je-li jim to nepříjemné. Kapkami můžeme potřít jejich spánky, bříško, ústa, příp. nakapat na dudlík, maminčin prst apod.
💧3. Kapky přidáme do lahvičky s mlékem, čajem, vodou
💧4. Esence můžeme nakapat i do koupele
💧5. Dají se využít do tělového mléka, kterým miminko po koupání běžně natíráme (pár kapek do dlaně s mlékem)
💧6. Naprosto přirozeně necháme esence působit přes kojící maminku — ta je užívá a dítě je dostává v mateřském mléku

Pravdou je, že emoce miminka jsou propojeny s emocemi maminky a tudíž z Bachovek profitují oba — matka i dítě. Mám zkušenost, že do věku cca pěti šesti let dítěte je efektivní podávat oběma stejné esence. Účinek se potencuje, zklidňuje se maminka a její dítě ji většinou v této změně jako mávnutím kouzelného proutku následuje. Platí ono známé “spokojená máma = spokojené dítě”.