Žena, která začala cítit

Potkala jsem se ženou, které jsem před třemi týdny připravila esence. Roky je na antidepresivech, mírné dávce, nicméně medikace dělá /krom své potřebné služby/ i vedlejší efekt v podobě necitlivosti. Žena v podstatě necítí emoční výkyvy, nepláče, neprožívá emoce, které dříve přirozeně cítila.
Tenhle stav mi medikovaní lidé popisují často. “Cítím se jako za sklem. Vidím svět kolem sebe, vidím, vnímám očima, ale vnitřně se mě to nedotýká. Nebo pramálo…”, svěřují se mi se svými pocity, které jsou projevem jejich touhy tenhle vnitřní svět změnit. 
Žena, která mne oslovila, aby vyzkoušela Bachovy esence především z tohoto důvodu, je plná naděje. Pamatuje si, jak byla dříve, “před léky”, emotivní, veselá, živá. Nyní se cítí unavená, je vyčerpaná dlouhodobou péčí o své blízké v rodině, na sebe klade očekávání, aby zvládla život bez léků. V konzultaci poodokrývá spletité klubko svého života a já jí sestavuji směs na emoce, které vnímám jako klíčové. 
Po třech týdnech a využívané lahvičce Bachovek mi s jiskrou v očích líčí změnu:
“Já se v práci rozbrečela! A normálně z toho mám děsnou radost. Já cítila emoce! I doma jsem víc citlivější a vnímavější!”
Energie Bachových květů ji vrací k sobě, do svého těla, k emocím. Už na pohled vypadá živější, vitálnější a spokojenější.
Raduju se s ní.
Jsme domluvené, že léky bude korigovat velmi zvolna, vše po konzultaci s lékařem.
 
Bachovy esence nenahrazují standardní medicínské postupy, nicméně vzájemná propojenost je očividně přínosná. Není důvod se obávat využít této terapie právě v případě, že užíváme léky ovlivňující naši psychiku. Opakovaně mám dobrou zpětnou vazbu na Bachovky u lidí, kteří se vědomě rozhodli odejít od medikace antidepresivy a esence je v tomto procesu zdárně podpořily.